facebook
youtube

Dobrowolna służba zasadnicza

25 sie 2022

Głównym celem ustawy o obronie Ojczyzny z dnia 11 marca 2022 r., jest zwiększenie liczebności Sił Zbrojnych. Ustawa wprowadziła możliwość odbycia nowego rodzaju czynnej służby, a mianowicie Dobrowolnej Zasadniczej Służby Wojskowej, która toruje drogę do służby zawodowej.

czytaj więcej

Dodatek węglowy - wniosek i harmonogram dyżurów

17 sie 2022

Dzisiaj (17.08.2022) wchodzą w życie przepisy nowego rozporządzenia ws. wzoru wniosku o dodatek węglowy. Oznacza to, że gospodarstwa domowe mogą już przystąpić do wnioskowania o wypłatę 3000 zł dodatku na zakup węgla. Aby ułatwić mieszkańcom Gminy Słupsk składanie wniosków pracownicy Centrum Usług Społecznych będą przyjmować wnioski w 25 miejscowościach naszej gminy. Poniżej przedstawiamy harmonogram dyżurów.

czytaj więcej

Dodatek węglowy. Informacje

16 sie 2022

W związku z przyjęciem przez Sejm RP oraz podpisaniem przez Prezydenta RP ustawy wprowadzającej w życie tzw. „dodatek węglowy”, informujemy iż obecnie oczekuje się na wejście w życie Rozporządzenia do w/w Ustawy, które zawierać będzie między innymi wzór wniosku.

czytaj więcej

Ogłoszenie o naborze

10 sie 2022

Urząd Gminy Słupsk ul. Sportowa 34, 76-200 Słupsk poszukuje osoby na stanowisko sekretarki w pełnym wymiarze czasu pracy. Ogłoszenie dotyczy zatrudnienia: na czas określony z możliwością przedłużenia na czas nieokreślony

czytaj więcej

Informacja

08 sie 2022

Szanowni mieszkańcy, rolnicy, właściciele działek położonych w obrębie Krępa, Warblewo, Warlbewko, Dyrektor Pomorskiego Zespołu Parków Krajobrazowych wyłożył do publicznego wglądu projektu Planu ochrony dla Parku Krajobrazowego „Dolina Słupi”. Projekt Planu ochrony dla Parku Krajobrazowego „Dolina Słupi” wykłada się do publicznego wglądu na okres od 13.07.2022 do 11.08.2022 włącznie.

czytaj więcej

Ambasador USA z wizytą w Gminie Słupsk

08 sie 2022

Dziś (08.08.2022) gościem pani Wójt Barbary Dykier był Ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce - Mark Brzezinski oraz dowódca Bazy USA w Redzikowie – kpt. Michael Smith. Było to niezwykle ważne i interesujące spotkanie, podczas którego poruszano temat współpracy samorządu i lokalnej społeczności z Bazą Wsparcia Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych w Redzikowie.

czytaj więcej